Єрусалим

54406
Єрусалим - столиця Ізраїлю, єдине місто світу, у якого більше сімдесяти назв, що виражають любов і прагнення до нього; місто, зображений на стародавніх картах в центрі світу і зберігає своє особливе місце в серцях людей.
ЄрусалимЄрусалим
Єрусалим - місто , що переповнює емоціями , що дарує релігійні та духовні враження , радість і задоволення , що пропонує цікаві тури і цікаві пригоди . Поряд з найважливішими історичними та археологічними об'єктами , цінителі культури , мистецтва , театру , музики , архітектури та вишуканої кухні зможуть виявити в Єрусалимі багато цікавого , дивного і існуючого тільки тут.

У самому серці Єрусалима розташований Старе місто, оточене стіною і розділений на чотири квартали - єврейський , вірменський , християнський і мусульманський . В оточенні стін знаходяться найголовніші святині трьох головних релігій : Стіна плачу - єврейська святиня , Храм Гробу Господнього і купол Скелі на Храмовій горі. Площа біля Стіни плачу НЕ опустевает ніколи - тисячі віруючих приходять сюди , несучи в серці молитви , сама площа розділена на жіночу половину і чоловічу . Туристам слід подбати про закритому одязі , поважаючи релігійні правила . Тут , біля підніжжя гігантської стіни , що збереглася від Святого храму , вимовляють молитви і закладають в щілини між величезними каменями записки з проханнями до Бога.

Навколо Стіни плачу знаходяться і інші важливі для іудеїв місця - Тунелі стіни плачу , унікальний Центр Давідсона , Єврейський квартал зі знаменитою вулицею Кардо і Вежею Давида , гордо підноситься над стінами у всій своїй красі. Південніше Старого міста розташований Давидів Град , з якого виріс древній ханаанский та ізраїльський Єрусалим . Це дивовижне місце , багате відомими історичними об'єктами , яке справляє на гостей незабутнє враження.

Для християн Єрусалим має абсолютно особливе значення - саме тут розгорталася сама драматична фаза життя Христа , тут він жив , творив чудеса , був розіп'ятий і воскрес . В одному тільки християнському кварталі знаходиться близько 40 культових споруд ( церков , монастирів і заїжджих дворів для прочан ) . Одним з найбільш знаменитих об'єктів християнського кварталу вважається Віа Долороза - « Скорботний шлях » , по якому, згідно християнськими переказами , йшов Христос від судилища на Голгофу. Багато прочан приходять до Єрусалиму , щоб проїжджати слідами Ісуса за маршрутом , який починається у Левових воріт у мусульманському кварталі , проходить через 14 пунктів, і завершується біля Храму Гробу Господнього . У цьому Храмі знаходяться найважливіші християнські цінності , в тому числі Камінь помазання ( на який було покладено тіло Христа перед похованням ) та багато іншого . Храм Гробу Господнього - це місце паломництва мільйонів віруючих християн з усього світу .
ЄрусалимЄрусалим
На північний захід від Старого міста знаходиться гора Сіон , а на ній - Храм Успіння , в якому , за християнськими переказами , мати Ісуса , Марія провела останню ніч перед смертю. Цей храм був побудований близько 100 років тому , а в його підвалі можна побачити статую Сплячої Марії . Поруч з церквою знаходиться Світлиця Тайної Вечері , де відбулася остання трапеза Ісуса з апостолами.

На схід від Старого міста розташована Олійна гора , а на ній - інші важливі християнські святині і кілька церков : Церква вознесіння , Церква Патер Ностер , Церква Домінус Флевіта , Церква Марії Магдалини , Гефсиманська церква , Церква Лазаря і Монастир Авраама . У долині Кедрон біля підніжжя Оливної гори , за християнськими переказами , знаходиться гробниця Марії .

Крім святих місць , в Старому місті є ще кілька чудових , гідних уваги , куточків . Тут є прекрасний ринок - справжнє свято для душі , на якому можна придбати керамічні вироби у вірменському стилі , красиві намиста , оригінальний одяг , розшиті подушки , барвисті вовняні килими , свічки і чудову скляний посуд , а також численні сувеніри на будь-який смак . По стінах Старого міста проходить дорога променад , з якої відкривається вид на Старе і Нове місто. Тури уздовж цих стін вважаються чудовим вечірнім дозвіллям , під час якого можна помилуватися на сяйво вогнів міста . Вірменський квартал відрізняється унікальною привабливістю , і в ньому теж варто побувати.

Єврейські квартали Нового міста почали створюватися наприкінці XIX століття. Деякі з них зберегли свій барвистий первозданний вигляд , і прогулянки по них - це суцільна насолода . Це квартали Евен Ісраель , Німецька колонія , Комеміют , Рехавія , Ейн Керем , Махане Ісраель , Нахлаот , Нахлат Шива , Ямін Моше , Меа Шеарім ( відвідуючи цей район рекомендується одягати закритий одяг ) , Бухарський квартал , Ефіопський квартал та ін . У місті є також багато цікавих та унікальних пам'яток різних епох - таких , як Меморіальний музей Голокосту Яд ва- Шем , Холм боєприпасів , променад , Армон ха- Наців , монастир березня Еліас , монастир Розп'яття , квартал Мішканот Шаананім і будівля асоціації YMCA . Серед найбільш сучасних об'єктів можна назвати будівлю Верховного Суду , Музей Ізраїлю , Зоопарк біблійних тварин , Кнесет , гору Герцля і ринок Махане Ієгуда , якому немає рівних за барвистості , різноманітності , п'янким ароматом і смаком товарів .

Молодим любителям вечірніх розваг неодмінно сподобаються райони Єрусалиму , в яких кипить нічне життя. Це Німецька колонія , пішохідна вулиця Бен Ієгуда , Нахлат Шива , вулиця Шломціон ха- Малка , а також територія Російського подвір'я .

В Єрусалимі представлено чимала кількість музеїв з унікальними експонатами - таких , як Музей Ізраїлю , Музей природи , Науковий музей Блумфилда , Меморіальний музей Голокосту Яд ва- Шем , Музей Рокфеллера , Музей біблійних країн , Музей Двір Старого Ішува , Музей ісламського мистецтва , Вірменський музей і музей італійського єврейського мистецтва.

Одна з примітних дитячих атракцій - Ліфт часу ( тривимірне шоу , яке розповідає про історію Єрусалима) . Також малюки з батьками відмінно проведуть час в Зоопарку біблійних тварин і в музеї Ейн Яель , в якому можна побачити діючі макети ремісничих майстерень біблійної епохи , а також побувати в тунелях Армон ха- Наців , в ботанічних садах і подивитися експонати в Науковому музеї Блумфилда .

Оскільки Єрусалим став домом для людей різних етнічних груп , з їх релігіями і традиціями , ресторани міста пропонують страви на будь-який смак . Поряд з дорогими ресторанами ви знайдете тут і трактири , де їжа повільно готується на стилізованих жаровнях , і кафе , де любить сидіти молодь , ресторани національної кухні , а також кіоски з фаст -фудом і бари , які відкриваються у вечірні години. В Єрусалимі ви знайдете не тільки калейдоскоп смаків різних кухонь світу , а й різноманітні місця для ночівлі , починаючи з розкішних готелів , і закінчуючи недорогими молодіжними хостелами .

Як Єрусалим перетворився на центр релігій і духовності та став місцем паломництва для мільйонів туристів з усього світу ? Повернемося в минуле на кілька тисячоліть тому. В історії Єрусалиму було безліч воєн за право володіння містом . Його стратегічне розташування приваблювало завойовників з різних країн , і деякі навіть управляли їм у різні періоди часу. Це місто пам'ятає війни і мир , любов і ненависть , багатство і бідність , руйнування і відновлення , радість і біль свого народу , сьогодні сюди приїжджають з усього світу з надіями і вірою.

Згідно іудейської традиції , місцем створення світу ( 5769 років тому ) є камінь , що знаходиться на вершині гори Моріа ( в наші дні - під Куполом скелі на Храмовій горі) . Тут виник мав велике значення місто Ханаанського царства ( близько 4000 років тому) , який в 1004 до н.е. був захоплений у івусеев царем Давидом , перетворений на столицю його царства і проголошений святим містом . Син Давида Соломон збудував тут Перший Храм , а його нащадки ( Єзекія , Седекія і царі юдейські ) укріпили місто , розширили його межі і побудували в ньому систему водопостачання ( тунель Єзекії ) . Ці зусилля принесли свої плоди: коли цар Ассірії Сеннахирим обложив місто , він не зміг взяти його і відступив. І лише в 586 році до н.е. вавілонського царя Навуходоносора вдалося опанувати Єрусалимом. Місто було зруйноване , а більшість його жителів переселені у Вавилон . У 538 році до н.е. перська король Артаксеркс , який захопив Вавилон , дозволив вигнанцям повернутися в Юдею та Єрусалим , після чого вони відродили місто і побудували Другий Храм . Протягом наступних 370 років Іудея була автономною територією , яка спочатку належала персам , а потім - грекам. Після повстання Хасмонеев в 168 році до н.е. Єрусалим знову став столицею Царства , яке пізніше перейшло під панування Римської імперії. У 73-4 роках до н.е. цар Ірод Великий розширив Храм .
ЄрусалимЄрусалим
Наприкінці епохи Другого Храму Єрусалим був центром гострих соціальних і релігійних конфліктів . У цей період в Назареті проповідував Ісус. У 66 р. н.е. євреї повстали проти Римської імперії і оволоділи Єрусалимом. Придушення повстання завершилося в 70 р. н.е. , коли римляни під проводом Тита захопили столицю , вщент зруйнували Храм і вигнали жителів з ​​міста. Протягом наступних 60 років Єрусалим залишався покинутим , аж до повстання Бар- Кохби , коли євреї лише ненадовго повернулися в місто . У 135 р. римляни заново відбудували і перейменували Єрусалим , назвавши нове місто Ілія Капітоліна , однак заборонили в ньому жити євреям .

Після прийняття в Римській імперії християнства в 324 р. (і пізніше її перетворення на Візантійську імперію ), значення Єрусалиму знову зросла. Були знайдені і оголошені святинями місця, пов'язані з життям і смертю Ісуса Христа , а також побудовані прекрасні церкви , в тому числі Храм Гробу Господнього (Церква воскресіння ) і « Мати всіх церков » на горі Сіон .

У 638 р. Єрусалим був захоплений мусульманами , які володіли ним протягом століть і вибудували Купол скелі і мечеть Аль- Акса. Після мусульманського завоювання в Єрусалим стали повертатися євреї , і приблизно в X столітті місто знову став духовним центром євреїв Землі ізраїльської .

Хрестоносці також хотіли володіти Єрусалимом. У 1099 року вони захопили місто , вирізали його жителів - мусульман і євреїв - і зробили Єрусалим своєю столицею. Проте менш ніж через 100 років після цього , в 1187 , хрестоносці зазнали поразки в битві з Саладином поблизу села Хітин . У цей період євреї знову повернулися до Єрусалиму , тепер уже назавжди.

У 1250 р. до влади в Єгипті прийшла династія мамлюків , її правителі захопили цей регіон і стали новими володарями Єрусалиму . У 1517 м. Єрусалим був захоплений Оттоманської Імперією і протягом 400 наступних років місто перебувало під владою турків. Перші 100 років місто процвітало , а його стіни були відновлені , проте в другій половині XVI століття Оттоманська імперія почала занепадати , і те ж саме відбулося і з Єрусалимом.

До початку XIX століття Єрусалим був маленьким запущеним містом , оточеним стінами. І лише до кінця століття (починаючи з 1860 р.) почався розвиток Нового міста , завдяки щедрості британського філантропа Моше Монтефіорі , за фінансової підтримки якого почалося будівництво кварталу Мішкенот Шаананім . Успіх будівництва нового кварталу привів до виникнення інших кварталів за межами міських стін. Все більше євреїв стали переїжджати в Єрусалим , і до 1873 єврейське населення вже було в більшості. З початком періоду британського мандата в 1917 р. Єрусалим зберіг свій статус столиці. Після утворення Ізраїлю в 1948 р. Єрусалим був проголошений його столицею і в ньому були створені всі центральні органи влади - Кнесет (будинок парламенту Ізраїлю) , Верховний суд та інші урядові установи.

В результаті Війни за незалежність , після кривавих битв і підписання угод про перемир'я , Єрусалим був розділений між Ізраїлем і Йорданією. У 1967 р. після визволення столиці під час Шестиденної війни обидві частини міста були об'єднані і він став найбільшим містом Ізраїлю.

З моменту утворення Єрусалим завжди залишався великим , єдиним у своєму роді , містом , рівного якому немає у всьому світі.
Гарячі Тури
Туреччина

Туреччина

Турееччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, розташована між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією
Туніс

Туніс

Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
Кіпр

Кіпр

Є багато країн з гарним кліматом, виходом до моря і багатою історією, але є тільки одне місце на землі, де переплелися між собою міфи і реальність, історія і сучасність, минуле і
Болгарія

Болгарія

На різних курортах в Болгарії можна відкрити для себе нові переваги зимового відпочинку і по-справжньому закохатися в нього. Взяти хоча б болгарські гори Родопи , які розташовані неподалік
Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية
Єгипет

Єгипет

Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية
всі тури
Рекомендуэмо /   Коментарі
  Ізраїль

  Ізраїль

  Ізраїль - ця країна настільки маленька, що на карті світу немає місця, щоб написати її назву всередині.
  Салоніки

  Салоніки

  Найгарніше давне місто - порт Салоніки - друге за величиною місто Греції, її науковий і культурний центр, розкинувся на березі мальовничої затоки Терміакос.
  Родос

  Родос

  Родос - найбільший з Додеканеськіх островів, що займають перше місце в Греції за кількістю сонячних днів у році. Згідно античного міфу, бог сонця Геліос побачив цей острів і назвав його ім'ям своєї дружини - прекрасної німфи Роди.
  Кіпр

  Кіпр

  Є багато країн з гарним кліматом, виходом до моря і багатою історією, але є тільки одне місце на землі, де переплелися між собою міфи і реальність, історія і сучасність, минуле і сьогодення, де казкова природа і дивовижні пейзажі абсолютно не зіпсовані людьми, а готелі гармонійно вписалися в ландшафт
  Хургада

  Хургада

  Хургада - місто в Єгипті і туристичний центр на Червоному морі. Розташований на західному узбережжі Червоного моря, на 500 км на південний схід Каіра.кальян.