Ізраїль

19875
ІзраїльІзраїль
Офіційна назва : Держава Ізраїль
Столиця: Єрусалим
Міста / курорти: Єрусалим , Ейлат , Хайфа , Тель Авів , Нетанія , Назарет , мертве Море , Кейсария , Герцлія
Державні мови : іврит , арабська
Грошова одиниця: новий ізраїльський шекель
Міжнародний телефонний код: +972

Географія

Ця країна настільки маленька , що на карті світу немає місця , щоб написати її назву всередині.
Ізраїль розташований в південно -західній частині азіатського континенту між Середземним морем і сирійськими і аравийскими пустелями. Географічними межами країни служать Середземне море на заході , долина Йордану на сході , Ліванські гори на півночі і Ейлатский затоку на півдні. Незважаючи на малі розміри країни , її клімат і пейзажі різноманітні, і висока щільність населення не руйнує багатства рослинного і тваринного світу , так само як і численних чудес природи.

клімат

Це країна , в якій не сподіваються на чудо , а просто вводять його в план .
Субтропічний , хоча через особливості географічного положення та рельєфу , зустрічаються ділянки з тропічним сухим і помірним типом клімату.
Середні температури січня від -6 до +18 С, липня - від 24 до 30 С, але одна і та ж температура через різницю у вологості повітря , в різних районах країни сприймається по- різному. Найбільша кількість опадів випадає зазвичай в грудні -лютому.

Літо довге (з квітня по жовтень) , спекотне та сухе . В Ейлаті тепло протягом усього року (з квітня по жовтень середня температура близько +26 С) , в той час як на півночі країни і в гірських районах досить прохолодно.

Температура води Мертвого моря коливається від +19 С у лютому до +31 С в серпні. Середня температура повітря восени і навесні +27 С, взимку +20 С, а влітку перевищує +35 С.
ІзраїльІзраїль
ІзраїльІзраїль
Мова

Це країна , в якій пишуть на івриті , читають англійською , говорять російською , лаються по- арабськи .

Державними мовами в Ізраїлі є іврит та арабська. Більшість ізраїльтян володіє англійською і, як правило , вуличні знаки і написи продубльовані англійською мовою. В Ізраїлі широко поширені також французька, іспанська , німецька , ідиш , російська та польська мови

Валюта

Валютою держави Ізраїль і основною грошовою одиницею є новий ізраїльський шекель ( New Israeli Sheqel - NIS ) або просто « шекель » , у множині - шекелі ( шекалім ) . Кожен шекель дорівнює 100 агорот ( в однині - агора ) .

На даний момент в Ізраїлі мають ходіння банкноти гідністю в 20 , 50 , 100 і 200 шекелів , і монети гідністю в 10 , 5 і 1 шекель , а також більш дрібні монети , рівні 50 , 10 і 5 , 2 , 1 агорот .

Дозволено ввозити з собою в Ізраїль необмежену суму готівкою , як у місцевій , так і в іноземній валюті , дорожні чеки , кредитні картки або облігації державної позики .

За кожну покупку або послугу можна заплатити тією валютою , яка вільно конвертується на місцевому ринку. Разом з тим власники магазинів і постачальники товарів не зобов'язані приймати платежі в іноземній валюті та мають право дати здачу в шекелях навіть у тому випадку , якщо оплата була проведена іноземною валютою .

Митні правила

Це країна виборів без вибору ...

В ізраїльських аеропортах працюють два коридори . Через « зелений коридор » проходять туристи , у яких з собою немає товарів , які потребують декларації. Через «червоний коридор » проходять туристи з предметами , які необхідно декларувати.

Валюту можна ввозити і вивозити в будь-яких кількостях. Безмитно можна ввезти не більше 1 л міцних спиртних напоїв і до 2 л вина ( якщо вам вже є 17 років) , до 250 г духів , до 250 шт. сигарет або до 250 г тютюну , подарунків на суму не більше $ 150 , а також предмети і речі особистого користування.

Категорично заборонено ввезення наркотиків , порнографічних матеріалів , телефонів працюють в діапазоні 900 Мгц . Ввезення рослин і тварин , зброї , лікарських препаратів , сировини , свіжого м'яса , обладнання для хвильової передачі вимагають спеціальних дозволів .
ІзраїльІзраїль
ІзраїльІзраїль
В Ізраїлі суворо стежать за провозом антикваріату і творів мистецтва , а також відеотехніки , комп'ютерів та інших носіїв інформації ( декларуються і пропускаються тільки під заставу ) , інвентарем для підводного плавання і робочими інструментами. Якщо ви маєте при собі такі предмети , необхідно проходити через «червоний коридор» , обов'язково задекларувати всі ввезені предмети і внести заставу, яка вам повернуть при виїзді з країни.

транспорт

Це країна необмежених кордонів.

Ізраїль - маленька країна , що дозволяє порівняно швидко дістатися з одного місця в інше. Громадський транспорт зручний і за доступну ціну доставить вас практично в будь-яку точку країни.

Автобуси . Найпопулярніший вид громадського транспорту в Ізраїлі , який використовується як для місцевих , так і міжміських поїздок , це автобус. Ціни на всіх автобусних лініях доступні , комфортабельні автобуси як правило обладнані кондиціонерами і ходять часто і регулярно.
Автобуси не ходять по суботах і в дні єврейських свят.

Ізраїльська залізниця . За останні роки залізниця в Ізраїлі істотно підвищила рівень обслуговування пасажирів. Потяги ходять частіше , збільшилася кількість напрямів, за якими біжать локомотиви , у великих містах додалося станцій , і самі поїзда стали комфортабельней .
Потяги не ходять по суботах і в дні єврейських свят.

Лінія метро Хайфа - Кармеліт . Хайфа - Кармеліт - єдина лінія метро в Ізраїлі. Вона йде від площі Паріс в Нижньому місті , робить п'ять зупинок , включаючи бізнес - центр « Адар » і закінчується у парку « Ган а- Ем » в Мерказ а- Кармель.

Польоти на літаках місцевих авіаліній. Ізраїль країна маленька , і вже тому варто подумати про можливість дістатися з Ейлата в Тель -Авів або Хайфу літаком. Кілька авіакомпаній здійснюють польоти з Ейлата в Хайфу і в аеропорти імені Бен Гуріона і Сде Дов в північному Тель -Авіві.

Оренда автомобіля . Більшість міжнародних компаній з прокату автомобілів мають відділення у великих містах і в аеропорту ім. Бен Гуріона . Рекомендується замовити машину заздалегідь , перебуваючи за кордоном.
Для того , щоб орендувати машину в Ізраїлі , водій повинен бути старше 21 року , володіти дійсними міжнародними водійськими правами та міжнародної кредитною карткою.
В Ізраїлі правосторонній рух . У країні є розвинена система доріг , в більшості місць забезпечених ясними дорожніми знаками ( на івриті , англійською та арабською мовами).

Таксі . Місцеві та міжміські таксі доставлять вас в будь-яку точку країни. Вартість поїздки всередині міста визначається за лічильником . Поїздка на таксі вважається відносно дорогою послугою . Таксі - єдиний вид транспорту , який працює на більшій частині країни по суботах і святах.

кухня

Це єдина країна , в якій ізраїльське меню складається з арабського салату , румунського кебаба , іракської піти і крему Баварія ...

Їжа в Ізраїлі настільки ж різноманітна , як і люди, що населяють країну. Поняття « ізраїльська кухня » ще тільки формується на основі кулінарних традицій і продуктів , які тут існують. В Ізраїлі можна покуштувати страви на будь-який смак , можна харчуватися в закусочних , а можна і в розкішних ресторанах , якими керують відомі шефи . В основі меню більшості ресторанів і кафе лежать страви , давно полюбилися широкій публіці - сендвічі , паста , риба , м'ясо , овочі.
Але все ж існує традиційна ізраїльська їжа , така як: Фалафель (круглі обсмажені у фритюрі котлетки ) , Шуарма (м'ясо , що смажиться на обертовому рожні на повільному вогні) , Хумус ( блюдо арабської кухні , приготовлене з зерен нуту , бобів , які варять , перемелюють до консистенції пюре і змішують з необробленої тхіной . )

Релігія

Це країна , де релігія відокремилася від держави і де з тих пір панує тільки релігія ...
Різноманітність релігій Ізраїлю вражає своїм багатством ; в країні є безліч культурних інститутів і розважальних центрів. В Ізраїлі - країні з багатим історичним минулим , чимало стародавніх історичних пам'яток і релігійних святинь. Тільки в одній столиці , в Єрусалимі , відведено особливе місце в серцях представників трьох великих релігій : іудаїзму , християнства та ісламу , таких як знаменита Стіна Плачу , мечеть Аль -Акса , Храмова гора , і Храм Гробу Господнього . Крім цього , весь Ізраїль просякнутий древньою історією і таїть в собі безліч історій , які відкриє для себе будь-який бажаючий .

електричні прилади

Напруга в мережі , прийняте в Ізраїлі - 220 вольт однофазного змінного струму частотою 50 герц. Як правило , всі електричні розетки в Ізраїлі забезпечені трьома отворами. Багато розетки допускають підключення вилок деяких європейських моделей з двома штирями . Не виключено , що для електробритв , портативних прасок та інших малогабаритних електроприладів будуть потрібні перехідники або адаптери , які можна придбати в Ізраїлі.

чайові

В Ізраїлі прийнято залишати чайові , в основному , в ресторанах. До загального рахунком треба добавіть12 відсотків за обслуговування. У готелях слід давати невеликі чайові коридорним , ліфтерам , покоївкам або будь-якому іншій особі , вас обслуговуючому (5-10 шекелів ) . Водіям таксі чайові , як правило , не покладаються .
Спори про ціни на той чи інший товар в Ізраїлі можливі, але далеко не в кожному місці. Не варто соромитися торгуватися на ринках - це частина процесу купівлі- продажу і, таким чином , ви зможете домогтися прийнятних цін . Власники магазинів зобов'язані за законом вказувати ціни на всі товари і в більшості випадків торгівля тут не доречні
ІзраїльІзраїль
Допомога при непередбачених обставинах

Нагальні номери телефонів при нещасних випадках :
Поліція ( « Міштара » ) - 100 ; www.police.gov.il
«Швидка допомога » (« Маген Давид Адом ") - 101 ; www.mda.gov.il
Пожежна частина (« Макабі Еш » ) - 102 ; www.102.co.il
Медична допомога: « Маген Давид Адом »

Що взяти з собою

Ізраїль - сучасна розвинута країна , де можна придбати практично все , що може знадобитися вам під час вашого візиту , включаючи одяг , косметику і предмети особистої гігієни.

Якщо ви приїжджаєте до Ізраїлю влітку , вам знадобиться легкий одяг - сорочки з короткими рукавами , маєчки , шорти , сандалі , пляжні туфлі і купальний костюм. Непогано буде прихопити з собою светр або куртку , бо вночі в горах і пустелі буває прохолодно.

Якщо ж ви вирішили відвідати Ізраїль взимку , вам знадобиться теплий одяг - щільна куртка або пальто ( бажано взяти з собою і плащ) , тепле взуття , парасольку , шарф , рукавички та інша теплий одяг. Взимку в Ізраїлі не так холодно , як у Європі , але все ж випадають холодні дощові дні .

Буде розумно взяти з собою невелику сумку або рюкзачок , які стануть в нагоді вам для одноденних виїздів. Якщо ви відправляєтеся в Ейлат або на Мертве море , не забудьте взяти купальні приналежності: там досить тепло і взимку теж .

Сонцезахисний крем , капелюх , що захищає вас від сонячних променів і темні окуляри - необхідні предмети в будь-який час року.
Гарячі Тури
Туреччина

Туреччина

Турееччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, розташована між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією
Туніс

Туніс

Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
Кіпр

Кіпр

Є багато країн з гарним кліматом, виходом до моря і багатою історією, але є тільки одне місце на землі, де переплелися між собою міфи і реальність, історія і сучасність, минуле і
Болгарія

Болгарія

На різних курортах в Болгарії можна відкрити для себе нові переваги зимового відпочинку і по-справжньому закохатися в нього. Взяти хоча б болгарські гори Родопи , які розташовані неподалік
Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية
Єгипет

Єгипет

Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية
всі тури
Рекомендуэмо /   Коментарі
  Об'єднані Арабські Емірати

  Об'єднані Арабські Емірати

  Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية المتحدة‎), (ОАЕ) федерація семи еміратів Абу-Дабі, Дубай, Шарджа, Аджман, Умм-ель-Кайвайн, Катару Ель-Фуджайра і Рас-ель-Хайма; знаходяться в
  Хургада

  Хургада

  Хургада - місто в Єгипті і туристичний центр на Червоному морі. Розташований на західному узбережжі Червоного моря, на 500 км на південний схід Каіра.кальян.
  Єгипет

  Єгипет

  Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية مصر العربية‎ Джумхурийят Міср аль-Арабійя} — держава на північному сході Африки та Синайському півострові в
  Грецька кухня

  Грецька кухня

  Греція - це південна країна, а значить, фрукти, різноманітна зелень і овочі, насичені вітамінами і мінералами, маються тут цілий рік. Крім того, практично всі страви грецької кухні готуються з використанням оливкової олії, дуже корисного для нашого організму.
  Про Грецію

  Про Грецію

  Греція - справжній рай з розвиненою туристичною інфраструктурою, країна, наділена м'яким кліматом, дивовижною красою природи, чудовими ландшафтами, що включають кристально чисті моря, зелені гори і прекрасні пляжі.