Індія

3151
ІндіяІндія
Індійський субконтинент є батьківщиною индской та інших стародавніх цивілізацій. Протягом більшої частини своєї історії, Індія виступала як центр важливих торговельних маршрутів і славилася своїми багатствами і високою культурою.

ІндіяІндія
Офіційна назва

Республіка Індія

столиця

Нью -Делі
Усередині величезного індійського міста Делі з населенням 7200000 жителів виділяється маленька частина - столиця країни Нью -Делі ( Новий Делі ) . У цій частині міста знаходяться основні урядові установи Індії. Населення Нью -Делі складає 294000 жителів ( на 1991 р.). Найсприятливішим сезоном в Делі є період з жовтня по березень.

Віза

Громадянам України , так само як і громадянам більшості інших країн світу , для в'їзду до Індії потрібна віза. Отримати візи можна в посольстві Індії в Києві (документи подаються з оформленням туру )

час

Різниця в часі - влітку +2,5 години , взимку +3,5 години

територія

Індія розташована на території Південної Азії. Країна займає сьоме місце в світі за площею ( 3287590 км ² , в тому числі , суші : 90,44 % , водної поверхні : 9,56 %) і друге місце за чисельністю населення ( 1192910000 чол. ) . Індія має сухопутні кордони з Пакистаном на заході , з Китаєм , Непалом і Бутаном на північному сході , з Бангладеш і М'янмою на сході. Крім того , Індія має морські кордони з Мальдівськими островами на південному заході , із Шрі -Ланкою на півдні і з Індонезією на південному сході . Спірна територія штату Джамму і Кашмір має кордон з Афганістаном. Також Індії належить ряд островів. Індія омивається Бенгальською затокою і Аравійським морем. Основні річки країни - Інд і Ганг.

клімат

На клімат Індії роблять сильний вплив Гімалаї і пустеля Тар , викликаючи мусони. Гімалаї служать перешкодою холодним центрально- азійським вітрам , таким чином роблячи клімат на більшій частині Індії більше теплим , ніж на тих же широтах в інших регіонах планети. Пустеля Тар відіграє ключову роль у залученні вологих південно-західних вітрів літнього мусону , які в період з червня по жовтень забезпечують більшу частину Індії дощем. В Індії переважають чотири основних клімату: вологий тропічний , сухий тропічний , субтропічний мусонний і високогірний .

На більшій частині території Індії виділяються три сезони : жаркий і вологий з пануванням південно-західного мусону (червень - жовтень) ; відносно прохолодний і сухий з переважанням північно-східного пасату (листопад - лютий) ; дуже жаркий і сухий перехідний ( березень - травень) . На рівнинах середня температура січня зростає з півночі на південь від 15 до 27 ° C , у травні повсюдно 28-35 ° C , іноді доходячи до 45-48 ° C. У вологий період на більшій частині країни температури рівні 28 ° C. У горах на висоті 1500 м в січні -1 ° C , в липні 23 ° C , на висоті 3500 м відповідно -8 ° C і 18 ° C. Основні центри заледеніння зосереджені в Каракорумі і на південних схилах хребта Заскар в Гімалаях.

Державний лад

Індія є федеративною республікою , що складається з двадцяти восьми штатів , шести союзних територій та Національного столичного округу Делі . Усі штати і дві союзні території ( Пудучеррі і Національний столичний округ Делі ) мають власне обирається уряд. Інші п'ять союзних територій керуються адміністратором , який призначається центральною владою , і отже перебувають під прямим управлінням президента Індії

Населення та мова

З культурної , мовною та генетичною різноманітністю Індія посідає друге місце в світі після Африканського континенту
За кількістю населення ( 1,2 млрд чоловік) Індія посідає друге місце в світі після Китаю.
Державними мовами країни є хінді та англійська. У Конституції Індії визначено 21 офіційна мова , на яких говорить значна частина населення або які мають класичний статус. В Індії налічується 1652 діалекту.
віросповідання

Більш 900 млн індійців ( 80,5 % населення ) сповідують індуїзм. Інші релігії , мають значну кількість послідовників , це іслам ( 13,4 %) , християнство ( 2,3 %) , сикхізм ( 1,9 %) , буддизм ( 0,8 %) і джайнізм ( 0,4 %). У Індії також представлені такі релігії як іудаїзм , зороастризм , багаї та інші. Серед аборигенного населення , яке становить 8,1 % , поширений анімізм .
ІндіяІндія
державні свята

Більшість індійських свят мають релігійне походження , . Деякі найбільш популярні свята , це Дівалі , Ганеша - чатуртхі , Угаді , Понгал , Холі , Онам , Віджая - дашамі , Дурга - пуджа , Ід аль -Фітр , Курбан- байрам , Різдво , Весак і Вайсакхі . В Індії існує три національних свята. У різних штатах також відзначаються від дев'яти до дванадцяти офіційних місцевих свят . Релігійні свята є невід'ємною частиною повсякденного життя індійців і проводяться відкрито і публічно за участю величезної кількості людей.

26 січня - День Республіки
15 серпня - День Незалежності
2 жовтня - День народження Махатми Ганді
25 грудня - Католицьке Різдво
грошова одиниця

Індійська рупія - 1USD = 41-48 рупій.

обмін валюти

Обміняти валюту можна в аеропорту , у банку або сертифікованих обмінних пунктах ( для цього необхідний паспорт). При обміні краще взяти квитанцію - це дозволить виробити, в разі необхідності , зворотний обмін грошей при виїзді з країни (але не більше 25 % від офіційної обміняної суми). Найкраще ввозити долари або євро , валюту інших країн міняють не у всіх банках , а якщо і міняють , то за менш вигідним курсом . Банки працюють у будні дні с10 : 00 до 14:00 , а в суботу - з 10:00 до 12:00.

Перевести в готівку дорожні чеки можна тільки у великих банках , перевага віддається чекам « Томас Кук » і « Амерікен Експрес». Кредитні карти мають обмежене ходіння - тільки в столиці і великих курортних містах . У провінції і гірських районах розплатитися ними (а часто - іноземною валютою ) практично не можливо.

Особливості митного контролю

Ввезення і вивезення раніше ввезеної іноземної валюти не обмежений , національної - заборонений. Готівкові гроші в сумі більш ніж 10000 USD , а також персональні комп'ютери і ноутбуки підлягають обов'язковому декларуванню. Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет , або до 50 сигар , або до 250 г тютюну , спиртних напоїв - до 0,95 л , прикрас , продуктів харчування , предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистих потреб.

Заборонено ввезення наркотиків і містять наркотичні речовини препаратів , зброї та боєприпасів без відповідних дозволів. Заборонено вивезення шкур тигрів , диких тварин і оперення птахів , шкір і виробів з шкір рідкісних рептилій і слонової кістки , живих рослин , золота і срібла в злитках , ювелірних виробів вартістю понад 2000 INR (крім тих , що куплені в duty free ) , предметів антикваріату та старовини , виготовлених більше ста років тому.

Аеропорти в Індії

Індія має одну з найбільших у світі мереж внутрішніх авіаліній. Аеропорти є в кожному великому місті та районному центрі . Основні аеропорти країни : Делі , Бомбей , Гоа , Калькутта , Ченнай , Бенгалор . Інші популярні аеропорти : Варанасі , Хадайрабад , Трічи , Кочин , Срінагар , Ле , Амрітсар , Агра , Джайпур , Удайпур , Джодхпур , Джалсаймер . Аеропорти , як правило , обладнані всією необхідною інфраструктурою , включаючи ресторани , банки , туалети ( на жаль, не особливо чисті ) , послуги таксі та автобусів. Разом з тим слід мати на увазі , що невеликі аеропорти нерідко закриваються на ніч.

У ряді аеропортів є кімнати очікування та відпочинку , в тому числі двомісні номери з вигодами для тих , хто вилітає протягом найближчих 24 годин. Разом з тим , як правило , всі місця в кімнатах відпочинку заброньовані заздалегідь , і на цей варіант не варто всерйоз розраховувати
ІндіяІндія
транспорт

У великих містах працюють таксі і авторикші , оплачувані за таксою . У них не завжди є лічильники , але якщо лічильник установлений , вимагайте , щоб його перемикали при вашій посадці .

Ціни на послуги таксі час від часу міняються і тому не завжди відповідають свідченням лічильника, проте у водія обов'язково повинна бути копія тарифу .

Таксі бувають з кондиціонером і без них. Ціни коливаються від 325 рупій за 8 годин і 80 км до 450 рупій , якщо машина з кондиціонером. Для поїздок за місто існує по - кілометровий тариф , зазвичай у розмірі 2,30-3 рупії за кілометр в рівниною місцевості ( в гористій звичайні 6 рупій за 1 км) , а тариф нічної поїздки - 100 рупій.

Вартість проїзду на триколісних рикшах приблизно в два рази дешевше вартості проїзду на таксі. У туристичних центрах до послуг гостей велика кількість автомобілів з шофером. Прейскурант їх послуг, що затверджується Департаментом по туризму уряду Індії , декілька вище , ніж у звичайних таксі.
Оренда автомобілів без шофера не поширена . Вартість оренди мотоцикла або скутера складає близько 3 USD в день.

кухня

Славиться своєю оригінальністю і розмаїтістю . Сьогодні в Індії в їжу вживаються всі види м'яса , крім яловичини , незважаючи на те , що традиційні індійські страви складаються повністю з рослинних компонентів.

Основні складові улюблених страв жителів Південної , Західної та Східної Індії - рис , йогурт і сочевиця . Йогурт тут використовується не тільки як самостійне блюдо , але і в ролі маринаду і інгредієнта інших страв. Традиційні індійські страви відрізняються гостротою. В Індії спеції та приправи додаються навіть в десерти. Наприклад, відома на весь світ спеція "каррі" - невід'ємний компонент як м'ясних , рибних і овочевих страв , так і солодощів , приготованих з фруктів. Особливі комбінації приправ в Індії тримаються в секреті і передаються у спадок - від матері до дочки.

Жителі Західної Індії вважають за краще використовувати арахісове масло в той час , як на сході та півночі країни популярно гірчичне . На західному узбережжі Індії проживають любителі кокосового масла , а східне узбережжя воліє кунжутне .

Спиртні напої нечасто можна побачити на індійському столі. Улюбленим напоєм жителів Індії є чай , в який часто додають спеції або гаряче молоко. Користуються популярністю кави , свіжі соки і фруктова вода. Більшість страв в Індії прийнято запивати холодною чистою водою.

електрика

Напруга в електромережі 230-240 В, частота 50 Гц , розетки відрізняються від стандартних європейських , причому в різних штатах - різні. Перед включенням електроприладів рекомендується проконсультуватися у обслуговуючого персоналу про параметри мережі .

зв'язок

Інтернет -кафе поширені в туристичних містах Індії , але надзвичайно рідкісні за їх межами. У Гоа і Мумбаї є сотні способів підключиться до мережі , а в таких містах , як Гваліор або Срінагар , нелегко знайти хоча б одне інтернет -кафе. Тарифи - від $ 2 за годину з'єднання. Всі користувачі інтернет -кафе зобов'язані надати копію паспорта.
ІндіяІндія
Стільниковий зв'язок - Мобільний телефонний зв'язок - Купивши SIM- карту місцевих компаній , можна отримати прямий індійський номер . SIM- карта місцевих операторів коштує від 500 INR (~ $ 10,3 ) , для покупки необхідна копія паспорта та візи плюс дві фотографії ( за 70 INR (~ $ 1,4 ) - 100 INR (~ $ 2,1 ) фотографію зробить сам продавець SIM - карт). При виїзді за межі штату , в якому куплена SIM- карта , вступає в дію роумінг ( 1 INR (~ $ 0,0) - 2 INR (~ $ 0,0 ) за хвилину за всі дзвінки , вважаючи вхідні) . Всі індійські оператори в тарифних планах з передоплатою ( prepaid ) стягують окремий платіж за власне зв'язок ( account refill ) і продовження терміну дії SIM -картки ( validity ) . Річна або довічна validity коштує досить недорого. Поповнення балансу карти можливо через карти експрес -оплати і дилерів компанії. Дилер буде використовувати для цього телефон Nokia зі спеціальною програмою ( слід дочекатися отримання SMS на своєму телефоні і тільки потім віддавати гроші ) , при цьому не варто відмовлятися від пропозицій поповнити рахунок на " некруглу суму" (наприклад , 444 INR (~ $ 9,1 ) замість 400 INR (~ $ 8,2 )) . Маркетингові компанії часто змінюються і те , що було вигідно ще півроку тому , може бути вже неактуально . Будьте готові заплатити суттєві комісійні за поповнення балансу національного стільникового оператора при знаходженні в роумінгу всередині країни.
Вхідний дзвінок на мобільний телефон ( навіть з-за кордону) - безкоштовний.

GPRS на місцевій SIM- карті активувати швидше за все не вдасться. Поліція зазвичай вимагає для цієї операції документальне підтвердження локального адреси проживання .

Телефонний зв'язок - Міжнародні дзвінки вигідніше здійснювати по автоматичного зв'язку приватних чи державних телефонних компаній (STD / ISD , тарифи практично не розрізняються ) , або замовити розмову через телефоніста . У телефонних будках зазвичай є електронне табло, що показує час і вартість розмови. Можна подзвонити і з готелю , але в цьому випадку тариф буде разу в три вище.

Режим перебування і пересування

Зазвичай віза відкривається на термін перебування до 3 місяців. Для українців - вільне пересування , крім районів , закритих для відвідування іноземцями , або вимагають спеціальні дозволи на в'їзд.

Безпека

Індія - безпечна країна , але , тим не менш , бути обережним необхідно , особливо у великих містах : Делі , Бомбеї , Агре і ін , і в місцях великого скупчення народу , де процвітає дрібне злодійство.

У хороших 4 і 5 зіркових готелях злодійства , як правило , немає , але , тим не менш , гроші рекомендується зберігати тільки в сейфі. За пропажу речей з номера адміністрація готелю відповідальності в більшості випадків нести не буде.

Не слід подавати численним жебракам і жебракам , яких не порахувати біля виходу з готелю і в місцях скупчення народу. Подає що-небудь , хай зовсім небагато , стає потенційною жертвою місцевої общини жебраків . Буде не тільки надзвичайне важко звільнитися від них , але крім цього , стануть передавати як естафетну паличку від однієї групи жебраків до іншої.

Оголені плечі і міні - спідниці дуже недоречні для вуличних прогулянок. Далі будь - які спеціальні щеплення перед поїздкою до Індії не потрібно. Як і майже скрізь на півдні , не рекомендується пити сиру воду з-під крана: слід використовувати тільки столову або мінеральну воду в пляшках. Потрібно ретельно мити руки з милом , а також куплені овочі та фрукти. Завжди слід мати при собі ( особливо в дорозі ) гігієнічні серветки

чайові

Чайові в Індії давати не обов'язково , але якщо турист виразить свою подяку грошима , він нікого цим не образить . Розмір чайових залежить від виду послуг і рівня закладу , зазвичай вони складають 5-10 INR І більше . Водії таксі будуть щасливі невеликому винагороді в 20-30 INR , в ресторанах і кафе чайових рівні традиційним 10 % від суми рахунку. У великих готелях існує 10-25% офіційна надбавка за сервіс , тому « на чай» там можна не давати.

Освіта

Навчання в більшості вузів Індії ведеться англійською мовою. Вища освіта в країні надається на рівні програм європейських вузів. Це означає , що за невеликі гроші можна отримати якісну освіту. Вартість навчального року близько 15 000 доларів США .

В Індії функціонує 200 університетів: 16 з них - центральні , інші діють згідно штатним актам. Загальне число коледжів в країні - близько 11 000. За останні кілька десятиліть значний розвиток отримала технічна область освіти . В даний час 185 вузів пропонують аспірантуру по інженерії та технічних дисциплін .
ІндіяІндія
Спорт

Національним спортом Індії є хокей на траві , а найпопулярнішим видом спорту - крикет. У деяких штатах , таких як Західна Бенгалія, Гоа і Керала , широко поширений також і футбол . Останнім часом набув значної популярності теніс . Шахи , історично що походять з Індії , також користуються великою популярністю. Індія також є батьківщиною йоги і давньоіндійських бойових мистецтв , - Каларіпаятту і Варма -Кала .

традиційний одяг

У різних регіонах Індії використовуються різні види традиційної індійської одягу. Її колір і стиль залежить від різних факторів , Популярною є одяг з незшитих шматків тканини , сарі для жінок і дхоти або лунги для чоловіків ; також користуються популярністю зшиті одягу - шаровари для жінок і курта - піжама , а також європейського стилю брюки і сорочка для чоловіків .

Музика і танці

В індійській музиці існує широкий спектр традицій і регіональних стилів. Індійська класична музика включає в себе два основних жанру - північноіндійському хиндустані , південноіндійських карнатіческую традиції і їх різні варіації у формі регіональної народної музики . До місцевих стилям популярної музики належить филми і індійська народна музика , однією з найбільш впливових різновидів якої є синкретична традиція баул .

Індійські танці також мають різноманітні народні та класичні форми. Восьми формам танцю , з їх оповідальними формами і міфологічними елементами , було присвоєно статус індійських класичних танців Індійської національної академією музики , танців і драми.

Театр і кіно

Індійський театр часто включає в себе музику , танці та імпровізований діалог. Сюжети часто засновані на мотивах , запозичених з текстів індуїзму , а також на середньовічних літературних творах , соціальних і політичних новинах . Індійська кіноіндустрія є найбільшою в світі. Боллівуд , штаб -квартира якого знаходиться в Мумбаї , виробляє комерційні фільми на хінді і є самою плодовитого кіноіндустрією в світі.

література

Найбільш ранні твори індійської літератури протягом багатьох століть передавалися усно і тільки пізніше були записані. До них відноситься санскритська література - Веди , епоси «Махабхарата» і « Рамаяна» , драма « Абхігьяна - Шакунтали » , і класична санскритська поезія махакавья - і тамільська література Сангам Одним з письменників сучасності, що писали як на індійських мовах , так і англійською , є Рабіндранат Тагор - лауреат Нобелівської премії з літератури 1913 року.

архітектура

Індійська архітектура є однією з областей , в якій найбільш яскраво представлена ​​різноманітність індійської культури . Велика частина архітектурних пам'яток Індії, включаючи такі чудові монументи як Тадж- Махал і інші приклади могольской і южноиндийской архітектури , являють собою змішання стародавніх і різнорідних місцевих традицій різних регіонів Індії та зарубіжжя.

Релігія , звичаї і традиції

Сучасне індійське суспільство рясніє різноманіттям мов , релігій і культів , що знайшли своє відображення у святкуванні різних фестивалів . В цілому , в Індії є три офіційних національних свята: День Незалежності , День Республіки та День Ганді. Серед так званих фестивалів , безпосередньо виражають яскравий культурно- релігійний колорит Індійської республіки , виділяються (у порядку популярності на національному рівні ) : індуїстські Дівалі , Ганеш Чатурті , Холі , Угаді , Дуссехра , Санкранті ( Понгал ) , а також мусульмани мусульманські (але з відбитком індуїзму ) Ейд -уль -Фітр , Ейд -уль- Атха , Мухаррам і Рамадан. Слід враховувати , що на рівні штатів , і, нарешті , окремих племінних груп є свої свята , фестивалі і т.д.
Складені у вітанні долоні - традиційна форма індійського вітання, і , якщо ви скористаєтеся нею , індійці це оцінять . Проте чоловіки без коливань поздороваются з вами за руку , якщо ви чоловік . Рукостискання буде оцінено як жест виняткової дружелюбності .
Слід уникати фізичних контактів , таких як рукостискання , якщо ви жінка . Чи не вітайтеся з жінкою за руку (якщо тільки вона першою не протягує її ) і не кладіть руку на плече жінці чи чоловікові .
У приватних будинках туристів приймають як почесних гостей , і до вашого не знанню традицій віднесуться з розумінням і поблажливо. Якщо вам захочеться , спробувати є руками , то пам'ятаєте , що треба користуватися тільки пальцями правої руки ( ліва не рахується чистої) .
Перед входом в храми , мечеті або гурдвари ( сикхські храми ) обов'язково слід знімати взуття , також в будинку прийнято роззувати і ходити босоніж. У храмах за невелику плату вам запропонують залишити взуття на зберігання або запропонують чохли на взуття , зазвичай дозволяють проходити в шкарпетках.
Не беріть з собою в храми будь-які вироби з шкіри , це можуть порахувати образою. У багатьох випадках фотографувати усередині храмів забороняється , тому, перш ніж скористатися фотоапаратом , запитаєте дозволи . До туристів зазвичай відносяться доброзичливо , іноді дозволяють бути присутнім при релігійних ритуалах.
Відвідуючи священні місця , зверніть увагу на свій одяг , вона повинна бути скромною (не варто одягати короткі спідниці , топи або шорти ) . У сикхских храмах слід знаходитися з покритою головою , в мечетях жінки повинні закривати голови і плечі , їм слід також бути в довгому одязі .
За традицією , опускайте небагато гроші в ящик для пожертвувань. У багатьох місцях в Індії практикується розділення чоловіків і жінок, особливо в храмах і місцях поклоніння. Необхідно дотримуватися цього звичаю . Якщо ви користуєтеся джапамалой ( чотками ) , прагніть не показувати їх і носіть під одягом , так як всі предмети духовної практики священні і не повинні потрапляти на очі випадковим людям .
Вважається неповажних носити довгі або середньої довжини розбещене волосся, тому індійські жінки збирають волосся в пучок або в косу.
Не прийнято прояв почуттів прилюдно , таких , наприклад , як обійми і поцілунки , це є непристойним для місцевих жителів. Не варто і триматися за руки чоловікові і жінці на публіці (можливо тільки чоловікові і дружині , і те - наодинці ) .
При розмові з індійцями прагніть ніколи не кричати і не виходити з себе , інакше вони просто не будуть спілкуватися.
Під час перебування в ашрамах майте на увазі , що пальмове листя , які лунають на їдальні - служать тарілками , а не підстилками . Слід також поважати культові святині , такі як вівтарі , Шива- лінгами , ступи і т.
Корисні адреси та телефони

Поліція: 100
Пожежна служба : 101
Швидка допомога: 102
Гарячі Тури
Туреччина

Туреччина

Турееччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, розташована між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією
Туніс

Туніс

Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
Кіпр

Кіпр

Є багато країн з гарним кліматом, виходом до моря і багатою історією, але є тільки одне місце на землі, де переплелися між собою міфи і реальність, історія і сучасність, минуле і
Болгарія

Болгарія

На різних курортах в Болгарії можна відкрити для себе нові переваги зимового відпочинку і по-справжньому закохатися в нього. Взяти хоча б болгарські гори Родопи , які розташовані неподалік
Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية
Єгипет

Єгипет

Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية
всі тури
Рекомендуэмо /   Коментарі
  Тайланд

  Тайланд

  У перекладі з тайської мови Тайланд означає «країна вільних». І дійсно, це єдина держава Південно-Східної Азії, яке ніколи не було колонією, що є джерелом особливої ​​гордості тайців.
  Хорватія

  Хорватія

  Хорватія - це казкова країна з розкішною середземноморською природою, найчистішими пляжами і водами Адріатики, бірюзовим морем, термальними і мінеральними джерелами. Унікальна природа, дивно м'який клімат, багаті пам'ятки історії та архітектури, тисячі островів, химерних за своєю формою, мальовничих бухт, величних гір, пишні хвойні ліси, все це не залишить
  Чорногорія

  Чорногорія

  Чорногорія - справжня перлина, створена морем в глибині Чорних гір. Піщані і галькові пляжі, чисте Адріатичне море, старі фортеці і середньовічні міста, монастирі та церковці, суворі гірські схили і унікальні природні заповідники - все це можна знайти в Чорногорії.
  Туніс

  Туніс

  Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
  Ізраїль

  Ізраїль

  Ізраїль - ця країна настільки маленька, що на карті світу немає місця, щоб написати її назву всередині.