Тайланд

3634
У перекладі з тайської мови Тайланд означає «країна вільних». І дійсно, це єдина держава Південно-Східної Азії, яке ніколи не було колонією, що є джерелом особливої ​​гордості тайців.
ТайландТайланд
Наприкінці XIX століття Англія і Франція робили спроби колонізувати Сіам , проте завдяки мудрій політиці монаршого дому королівство зуміло зберегти свій суверенітет. Столиця Таїланду Бангкок ( по тайськи Крунг Теп - «Місто ангелів» ) - найбільше місто держави , що має населення 7000000 чоловік.

Географічне положення Таїланду

Таїланд ( історична назва - Сіам ) розташовується на півострові Індокитай в Південно-Східній Азії , займаючи територію близько 517 000 кв. км . Обриси країни на карті нагадують голову слона , хобот якого опущений вниз (півострів Малакка ) . Нерідко самі тайці називають Таїланд Країною слона , до того ж білий слон є королівським символом . На півночі і заході держава межує з М'янмою (Бірма) , на північному сході - з Лаосом , на південному сході - з Камбоджею , на півдні - з Малайзією . На південному сході омивається Сіамською затокою , на південно ¬ заході - Андаманским морем. На їх узбережжях є сотні чистих піщаних пляжів. Крім того , на території Таїланду налічується близько 70 національних парків і заповідників. Загальна протяжність країни з півночі на південь складає приблизно 1860 км . У Таїланді зустрічаються самі різні географічні рельєфи - як рівнинні території , так і горбисті плато і гори. Державі належить також безліч дрібних і великих островів , розташованих в прибережних зонах Андаманського і Південно-Китайського морів. Найбільші з них: Пхукет ( 543 кв. Км) , Чанг ( 417 кв. Км) , Самуї ( 228 кв. Км) .
ТайландТайланд
населення Таїланду 

В даний час населення Таїланду становить близько 68 мільйонів чоловік. Найбільш численна етнічна група - тайці . Друге місце за чисельністю займають китайці , основна маса яких зосереджена в містах. У королівстві проживають також малайці , Мони , кхмери і ряд інших народностей. За етнічною ознакою Тайланд ділиться на декілька регіонів , в кожному з яких говорять на що відрізняються один від одного діалектах . Жителі дельти річки Чао Прайя , найбільш густонаселеного регіону країни , що утворює невелику провінцію навколо Бангкока , представляють групу , до якої належить і правлячий королівський будинок. Діалект цієї групи визнаний офіційною мовою держави . Мало того, багато особливості, притаманні центральним районам країни , вважаються характерними для всього Тайланда. Те , що мова і культура мешканців північних областей королівства схожі з лаоськими , обумовлюється сусідством Лаосу. До того ж у тайців - сіверян світліша шкіра , тому вони вважаються в країні дуже красивими. На півдні Таїланду досить помітно малайско - ісламське вплив . Тайці - південці говорять неймовірно швидко і рідко знімаються з осілих місць , на відміну від жителів інших районів. Тайці - дуже релігійна нація. Переважна кількість жителів Таїланду (94% ) сповідують буддизм - це найпоширеніша релігія в королівстві. Буддійські ченці користуються великою пошаною у народу , дати милостиню ченцеві вважається богоугодною справою і великою заслугою мирянина . А недбалість в одязі при відвідуванні храмів і нестриманість у поведінці заслуговують загального осуду . Близько 4 % населення складають мусульмани , решту 2 % - це індуїсти , християни , сикхи , анімісти і атеїсти . Згідно Костітуціі король виступає як покровителя і захисника всіх віросповідань.

Державний лад Таїланду
ТайландТайланд
З 1932 року Королівство Таїланд ( місцева назва - Пратет Тай ) є конституційною монархією. На чолі держави номінально стоїть король . Однак законодавчі функції виконує вищий орган - двопалатна Національна асамблея, що складається з сенату і палати представників. Виконавча ж влада належить Кабінету міністрів , очолюваному прем'єр -міністром. Країна адміністративно розділена на 76 провінцій ( чангвати ) . До складу кожної входить кілька округів ( ампхоі ) , які в свою чергу дробляться на підокруги ( Тамбоне ) і села ( Мубай ) . Адміністрацію Бангкока очолює губернатор. Він же призначає представників влади для управління рештою 75 провінціями. Державний прапор Таїланду складається з п'яти горизонтальних смуг - двох червоних ( по краях) , двох білих і центральної синьою (вона в два рази ширше інших). Cиний колір є уособленням монархії , білий завжди був символом буддизму , а червоний вважається кольором нації.
Король - беззаперечний лідер , національний символ Таїланду . Він стоїть над політикою , а тому втручається в політичні справи тільки у виняткових випадках , коли це вкрай необхідно, наприклад якщо це потрібно для запобігання кровопролиття. Зараз трон королівства належить дев'ятий представнику династії Чакри королю Пхуміпон Адульядету . Тайці щиро шанують не тільки Його Величність , але і всю монаршу родину. Серед населення ні в якому разі не допускаються не те що засудження або критика вчинків і висловлювань членів королівської сім'ї , але навіть обговорення цього . Популярність короля та притаманні до королівського дому любов і повагу пояснюються його глибоким інтересом до життя народу і добробуту нації. Королівське подружжя докладає чимало зусиль до того , щоб поліпшити добробут тайського народу .

Валюта Таїланду

Грошовою одиницею Таїланду є бат ( міжнародне позначення - THB) . Курс : вартість $ 1 коливається в межах від 33 до 36 батів. Один бат ділиться на 100 сатангов . Банкноти випускаються номіналом 20 батів (зелені ) , 50 батів ( блакитні ) , 100 батів ( червоні) , 500 батів ( лілові ) , 1000 батів ( коричневі) . В обігу знаходяться монети з жовтого сплаву номіналом 25 і 50 сатангов , з нікелю - номіналом 1 , 2 і 5 батів , а також біметалічна ( середина - з жовтого сплаву , обід - з нікелю ) монета достоїнством 10 батів. Найвигідніший курс обміну валют - в туристичних центрах. У готелях ж він зазвичай нижче , ніж пропонований банками і офіційними обмінними пунктами . Важливий нюанс: при обміні 100 - доларових банкнот , випущених раніше 1996 р. , можуть виникнути труднощі. Слід також мати на увазі , що в Таїланді обмін грошей різного номіналу проводиться по різному курсом : чим нижче номінал , тим менше курс , - так що краще міняти великі купюри . У більшості банків , торгових центрах і готелів можна користуватися основними міжнародними кредитними картами , такими як American Express , MasterCard , Visa.
ТайландТайланд
Мова Тайланда

Державна мова Тайланда - тайcкій ( сіамський ) . У містах широко поширені також англійська , китайська та японська мови . Тайська мова складається в основному з односкладових слів. А так як варіантів звукових поєднань для утворення складів досить мало , в мові використовуються численні тонові комбінації. У зв'язку з цим більшість географічних назв досить складні для сприйняття іноземцями і, скажімо , в європейській , так і в російській транскріп ¬ ції мають кілька варіантів написання і вимови . Писемність відрізняється великою кількістю графічних знаків для передачі звуків і їх тонів. Так , наприклад , 21 приголосний звук тайської мови позначається 44 буквами. Плюс численні діакритичні знаки , що вказують на довготу звучання того чи іншого звуку. Приголосні записуються горизонтально зліва направо , голосні - зверху , знизу , праворуч або ліворуч від приголосного .

Економіка Таїланду
ТайландТайланд
Суть економічної політики Таїланду полягає в тому , щоб активно залучати на внутрішній ринок іноземні інвестиції , розширювати обсяг і структуру експорту , планомірно створювати якомога більш сприятливі умови для приватного підприємництва , розвивати іноземний туризм. Основні галузі , що приносять дохід державі , - сільське господарство і морський промисел . В аграрному секторі трудиться понад половину населення Таїланду . Сільгосппродукція (насамперед рис , тапіока , каучук , кокоси ) є найважливішою складовою національного експорту. Обширний експорт риби і морепродуктів став можливий завдяки активному розвитку риболовецького флоту і підприємств переробної харчової промисловості.
ТайландТайланд
Значну роль в економіці країни відіграють також сучасні галузі промисловості : текстильна , ювелірна (обробка дорогоцінного каміння) , індустрія електроніки . З кінця 1980 -х важливим джерелом валютних надходжень став туризм. Більшість туристів приїжджають в Таїланд з держав Південно -Східної Азії , в першу чергу з Китаю , Японії , Сінапура і Тайваню. Але останнім часом значно збільшився потік туристів з країн СНД
Гарячі Тури
Туреччина

Туреччина

Турееччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, розташована між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією
Туніс

Туніс

Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
Кіпр

Кіпр

Є багато країн з гарним кліматом, виходом до моря і багатою історією, але є тільки одне місце на землі, де переплелися між собою міфи і реальність, історія і сучасність, минуле і
Болгарія

Болгарія

На різних курортах в Болгарії можна відкрити для себе нові переваги зимового відпочинку і по-справжньому закохатися в нього. Взяти хоча б болгарські гори Родопи , які розташовані неподалік
Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати

Об'єднані Арабські Емірати (араб. دولة الإمارات العربية
Єгипет

Єгипет

Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية
всі тури
Рекомендуэмо /   Коментарі
  Індія

  Індія

  Індійський субконтинент є батьківщиною индской та інших стародавніх цивілізацій. Протягом більшої частини своєї історії, Індія виступала як центр важливих торговельних маршрутів і славилася своїми багатствами і високою культурою.
  Іспанія

  Іспанія

  Іспанія розташована на крайньому південному заході Європи. Їй належать Балеарські острови в Середземному морі і Канарські острови в Атлантичному океані. Межує з Францією, Андоррою, Португалією.
  Туніс

  Туніс

  Туніс - найменша та східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Мавріканія і Марокко.
  Ізраїль

  Ізраїль

  Ізраїль - ця країна настільки маленька, що на карті світу немає місця, щоб написати її назву всередині.
  Єгипет

  Єгипет

  Єги́пет (араб. مصر‎ Міср/Miṣr), офіційна назва Ара́бська Респу́бліка Єги́пет (араб. جمهورية مصر العربية‎ Джумхурийят Міср аль-Арабійя} — держава на північному сході Африки та Синайському півострові в